Технічна інформація
  • Закладки
Різновиди щебеню та його застосування

1. Гранітний щебінь
Гранітний щебінь - це щебінь з твердої гірської породи зернистої будови, яка є найпоширенішою на Землі. Гранітна скеля являє собою викинуту на поверхню землі магму, що затверділа. Гарні властивості граніту роблять його найпопулярнішим будівельним матеріалом.
За технічними характеристиками гранітний щебінь є міцним (марка 800-1200) і високоміцним (марка 1400-1600), морозостійким (марка 300-400), з низькою лещадністю (5-23%) і 1 класом радіонуклідності (А (еф) <370 Бк / кг). Показники вмісту радіонуклідів, шкідливих компонентів і домішок відсутні або не перевищують норми, що підтверджується відповідними сертифікатами та висновками, що видаються після проведення досліджень.

Це найкращий заповнювач для високомарочного бетону. Граніт також використовується як декоративний камінь. Він може бути сірим, червоним або рожевим і мати безліч відтінків, після шліфування й полірування має гарну дзеркальну поверхню. Граніт в основному складається з кристалів польового шпату, кварцу, слюди, зміст яких впливає на колір і відтінки каменю.

 

Фракції гранітного щебеню та їх застосування

 

0-2 мм, 0-5мм (гранітний відсів): найдрібніші фракції гранітного щебеню, застосовуються, окрім дорожньо-будівельних робіт, як декор для оздоблення, для відсипання доріжок, спортивних і дитячих майданчиків. Використовується у виробництві різних залізобетонних конструкцій. Їх використовують як засіб боротьби з ожеледицею (зменшує коефіцієнт ковзання). Гранітний відсів успішно застосовується в садово-парковому господарстві: використовується для створення ландшафту на присадибних ділянках.

 

2-5мм: щебінь даної фракції в основному використовується у виробництві тротуарної плитки, а також іншої подібної будівельної продукції, де дана фракція є основною.

 

3-10 мм: дрібна фракція, що як і популярна фракція 5-10 використовується для будівництва доріг та виробництва бетону.

 

5-10мм: найпопулярніша фракція щебеню. Щебінь даної фракції застосовується при виробництві бетонів, бетонних конструкцій, будівництві доріг, будівель і мостових переходів, а також для різних підсипок, дренажу і т.д. Але основне застосування щебеню цієї фракції - дорожнє покриття. При виробництві бетонів, головним чинником їх міцності є наповненість щебенем. Чим більше в суміші щебеню, тим міцніше бетон. Якісний, круглий або кубовидний щебінь створює найбільше ущільнення, наявність щебеню глоподібної форми сприяє появі порожнеч і збільшення вмісту в суміші сполучного компонента, а значить до зменшення міцності бетону. Тому при виробництві якісних бетонів використовують щебінь дрібних фракцій, одна з яких фракція 5-10.

 

5-20мм: дрібна фракція. Щебінь даної фракції в основному використовується в асфальтобетонних сумішах. Даний розмір дає найбільше зчеплення в суміші, що у свою чергу робить бетон максимально міцним, а також надає гладкості поверхням бетонних блоків, що зводить до мінімуму підготовку стін, підлог і стель будівель до завершального етапу обробки: проклейки шпалер, укладання плитки і т.д. Дана фракція - найбільш використовувана в процентному відношенні в усіх будівельних роботах.

 

10-20мм: дрібна фракція. Дана фракція щебеню - найбільш затребувана в дорожньому будівництві, щебінь цієї фракції застосовується при будівництві як асфальтних, так і бетонних доріг. Використовується як наповнювач для розклинцівки - підготовки подушки для дорожнього полотна.

 

20-40мм: фракція середнього розміру. Застосовується для будівництві доріг як нижній шар асфальтного покриття. Дана фракція на сьогоднішній день, є найбільш споживаної в будівельній індустрії України. Її використовують як для невеликого приватного будівництва, так і для будівництва великих виробничих площ. Щебінь даної фракції використовується як подушки при будівництві швидкісних магістралей, залізниць, виробництві бетону та масивних залізобетонних конструкцій. Використовується при закладці фундаментів і зведенні різних будівельних споруд. Застосовується для відсипки стоянок, основ під фундаменти, при влаштуванні майданчиків для роботи важкої будівельної техніки, як заповнювач в бетонах підвищеної міцності.

 

0-20мм, 0-40мм: дорожня суміш, що використовується для дорожньо-ремонтних, дорожньо-будівельних робіт

 

5-8мм, 8-11мм та 11-16мм (євро фракції): що використовуються для виробництва високоякісного бетону та відповідають європейським стандартам.

 

5-250мм: крупна фракція (виготовлена після первинного дроблення), що застосовується як основа для дорожнього покриття.

 

20-70 мм, 40-70 мм: крупна фракція, що використовується у виробництві бетону, масивних конструкцій з нього і на роботи з великим обсягом бетону. Застосовується також у дорожньому будівництві в межах населених пунктів, при зведенні виробничих будівель і споруд;

 

70-120 мм, 120-150 мм, 150-300 мм (бут): рідко використовується. Застосовується в декоративних цілях, звичайно для обробки зборів, водойм, басейнів.
Продукція Клесівського кар'єру
Продукція Кощіївського кар'єру

 

2. Гравійний щебінь
Гравійний щебінь - це щебінь, що одержують шляхом просіювання кар'єрної породи, а також шляхом дроблення природної кам'яної скелі. По міцності гравійний щебінь поступається гранітному щебеню, але є й переваги - радіоактивний фон його зазвичай дуже низький і ціна нижча, ніж на гранітний.
Гравійний щебінь застосовують для фундаментних робіт, для бетонів, у виробництві ЗБВ, при будівництві доріг.

Існує два види гравійного щебеню:

• Колотий щебінь - це звичайний природний або подрібнений,
• Гравій - це округлі камінці, як правило річкового або морського походження.

Існують такі фракції гравійного щебеню 3-10 мм, 5-20 мм, 5-40 мм, 20-40 мм.

Продукція Майдан-Іспаського кар'єру

 

3. Вапняковий щебінь
Вапняковий щебінь - продукт дроблення осадової гірської породи - вапняку, що складається, головним чином, з кальциту (карбонат кальцію - СаСО3).
Вапняковий щебінь (іноді його ще називають вапняний або доломітовий щебінь) - один з основних видів щебеню, який крім гравійного та гранітного щебеню застосовується в дорожньому будівництві, а також при виготовленні залізобетонних виробів.

 

4. Вторинний щебінь
Вторинний щебінь - це щебінь, що одержують при дробленні будівельного сміття - бетону, цегли, асфальту. Для його отримання використовується те ж саме обладнання, що і при виробництві інших видів щебеню.
Головна перевага вторинного щебеню - низька вартість, в середньому він у два рази дешевше гранітного. Енерговитрати на його виробництво в порівнянні з іншими видами щебеню можуть бути менше до 8 раз. Собівартість бетону з використанням вторинного щебеню в якості крупного заповнювача скорочується на чверть.
По міцності, морозостійкості і деяким іншим характеристикам вторинний щебінь поступається щебеню з натуральних матеріалів, проте має широке застосування:
• В якості крупного заповнювача для бетону міцністю 5 ... 20МПа;
• У дорожньому господарстві (відсипання доріг, з'їздів, використання в якості нижнього шару доріг, не мають статусу федеральних);
• У роботах з благоустрою (посипання під асфальтовані майданчики, тротуари);
• Для зміцнення слабких ґрунтів (траншеї інженерних мереж, днища котлованів);

 

5. Шлаковий щебінь
Шлаковий щебінь отримують дробленням відвальних металургійних шлаків або спеціальною обробкою вогненно-рідких шлакових розплавів (литий шлаковий щебінь). В даний час розроблені і застосовуються в будівництві різноманітні види бетонів із застосуванням як в'яжучих, так і заповнювачів на основі металургійних шлаків. Вартість виробів зі шлакових бетонів на 20-30% менше, ніж традиційних.

  • Закладки

Продукція високої якості

Маючи позицію одного з найбільших виробників щебеню на українському ринку, "Лафарж" в Україні дбає про високу якість виготовленої продукції.

Щебенева продукція заводів має сертифікати відповідності ДСТУ, всі необхідні паспорти якості та допущений до застосування в галузі житлового та промислового виробництва, а також будівництва доріг.

 

LafargeHolcim. Cement, aggregates, Concrete.