Все про щебінь
  • Закладки
Історія

Процеси переробки корисних копалин відомі людині декілька тисяч років. Гірництво, яке започаткувало історію техніки й справило суттєвий вплив на становлення людського суспільства, було невід'ємною складовою життєдіяльності племен.

Ретроспективний аналіз гірничої справи дозволяє відзначити такі основні віхи її розвитку:

 

  • 7 тис. р. до н. е. і раніше - добування нерудної сировини,
  • 7-5 тис. до н. е. - початок видобутку кольорових металів - міді, золота, олова, сурми,
  • ІХ-ХVІІІ ст. до н. е. - початок видобутку руд заліза, антична доба і сер. віки - початок розробки покладів вугілля та нафти,
  • в ХХ ст. - початок розробки радіоактивних мінералів.


Найдавніша технологія видобутку - відкритим та шахтним способом. З І тис. до н.е. з'являється свердловинна гірнича технологія, а з 50-х рр. ХХ ст. - розробка родовищ на морському і океанічному дні.

Конвеєрна стрічка. Клесівський кар'єр, 50-70 рр ХХ ст.

Історія української гірничої справи та нерудної промисловості

Дізнайтесь більше про розвиток гірничої справи на території нашої країни від найданіших часів до сьогодення.

Масовий вибух. Клесівський кар'єр, 05.10.1979р.

Відкриті гірничі роботи відомі з епохи палеоліту. Перші великі кар'єри з'явилися у зв'язку з будівництвами пірамід в Древньому Єгипті. Пізніше в античному світі в кар'єрах у великих масштабах видобувався мармур. Розширення області застосування відкритого способу розробки за допомогою кар'єрів стримувалося аж до початку ХХ ст. відсутністю високопродуктивних машин для виймання і переміщення великих обсягів розкривних порід. З другої половини ХХ ст. починається період комплексної механізації. В кінці ХХ ст. щорічно з надр землі видобувалося близько 120 млрд т гірничої маси і близько 25 млрд т корисних копалин.

 

Тверді (скельні) породи такі, як граніт, гравій, піщаник та вапняк, протягом століть використовували для спорудження будівель, доріг та пам'ятників.

 

Граніт давно використається людиною як будівельний камінь завдяки однорідній структурі, приємному кольору, великій міцності й досить простим способам видобутку й обробки. Основні недоліки граніту - шорсткувата поверхня, що акумулює бруд, і кіптява, а також швидке розтріскування або викрашування при пожежі. Приблизно половина граніту, що добувається, (за вартістю) знаходить застосування в якості штучного (пильного, або стінового, а також лицювального) каменю, тобто блоків або плит, а інша половина - у дробленому й здрібненому виді.

 

Щебінь - будівельний матеріал, який активно використовувався ще в Римській Імперії. Рим увійшов в історію своїми дорогами - а ці дороги будувалися з гранітних плит та щебеню. Як показала історія, ці дороги були дуже ефективними для швидкого пересування і вони повністю збереглися через віки.

 

Сьогодні виробництво щебеню адаптоване під нові потреби клієнтів та широкий спектр застосування продукції. Обсяги виробництва щебенів у світі перевищують 3 млрд. м³ на рік.

"Лафарж" та щебінь

Напрям виробництва щебеню у компанії "Лафарж" пережив стрімкий ріст після поглинання наступних компаній:

  • Redland, одного зі світових лідерів у виробництві щебеню та бетонних сумішей, у 1997 році,
  • Blue Circle у 2001 році.

В Україні поява бізнес-напрямку "Лафарж Щебінь Україна" датується вереснем 2004 року, коли компанія ТОВ "ККНК "Технобуд" увійшла до складу Групи "Лафарж".

Традиційні суботники на Клесівському підприємстві

  • Закладки

Продукція високої якості

Маючи позицію одного з найбільших виробників щебеню на українському ринку, "Лафарж" в Україні дбає про високу якість виготовленої продукції.

Щебенева продукція заводів має сертифікати відповідності ДСТУ, всі необхідні паспорти якості та допущений до застосування в галузі житлового та промислового виробництва, а також будівництва доріг.

 

LafargeHolcim. Cement, aggregates, Concrete.